Dlaczego warto zainteresować się henną khadi?

Nie ulega wątpliwości, że miłośników naturalnej pielęgnacji skóry oraz włosów nie brakuje. Jak się okazuje, całkiem podobnie jest z naturalną koloryzacją włosów. Aby móc cieszyć się włosami w kolorze, który nam się podoba możemy użyć oczywiście farb pełnych chemicznych dodatków. Jeżeli cenimy sobie naturalne rozwiązania, znacznie lepiej jest skorzystać z możliwości, które daje nam henna khadi od BEE.

Jak przygotować się do koloryzacji henną?

Nie ulega wątpliwości, że do koloryzacji z wykorzystaniem henny khadi należałoby odpowiednio się przygotować. Oczywiście warto zabezpieczyć swoje dłonie przed barwiącym działaniem tego kosmetyku. Z tego też względu dobrze by było używać foliowych rękawiczek. Nie sposób nie zauważyć, że odpowiedniego przygotowania wymagają również nasze włosy. W przeciwnym razie koloryzacja może się nie powieść i nie zyskamy takiego koloru kosmyków o jakim skrycie marzymy. Na początku bardzo istotne jest staranne oczyszczenie włosów oraz skóry głowy. Warto wykorzystać do tego celu szampon intensywnie oczyszczający, koniecznie bez silikonów. Należałoby go stosować przez około dwa, trzy tygodnie przed planowaną koloryzacją. Po myciu, tuż przed koloryzacją należy osuszyć nasze włosy przy użyciu delikatnego ręcznika. Ważne jest to, aby nie nakładać henny na włosy, z których kapie woda. Zakupioną przez nas farbę należy nakładać starannie, przy użyciu specjalnej szczoteczki, która będzie prawdopodobnie dołączona do opakowania z farbą. Henna khadi posiada postać proszku, dlatego dobrze byłoby rozmieszać ów proszek z wodą do konsystencji dość gęstej. Następnie należy nałożyć mieszaninę na włosy oraz pozostawić na czas wskazany na opakowaniu kosmetyku.

Jaką hennę wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że hennę khadi znajdziemy w wielu różnego rodzaju sklepach. Coraz częściej pojawia się ona w popularnych drogeriach, a także w niektórych supermarketach. Nadal możemy zakupić ją również w sklepach z ekologicznymi oraz naturalnymi kosmetykami. Henna dostępna jest w wielu różnego rodzaju kolorach. Nada ona różne odcienie naszym włosom. Trzeba mieć jednak na uwadze to, iż kolor wyjściowy naszych włosów ma niebagatelne znacznie. Powinniśmy zawsze zwracać uwagę na to czy dana henna jest w stanie pokryć nasze włosy. Nie spodziewajmy się tego, że w przypadku czarnych włosów możliwe będzie uzyskanie kosmyków o barwie jasnego blondu. Na pewno jednak dzięki hennie możemy o kilka tonów przyciemnić nasze włosy, a także nadać im przepiękny rudy lub mahoniowy odcień. Na takie rozwiązanie decyduje się całkiem spora liczba kobiet. 

Kobieta zdjęcie cookie_studio - pl.freepik.com