Dlaczego warto zainteresować się naturalną koloryzacją włosów?

Nie ulega wątpliwości, że każdej kobiecie zależy na atrakcyjnym wyglądzie włosów. Chcemy, aby nasze kosmyki były gęste i lśniące. Zależy nam także na tym, aby miały kolor, który zwyczajnie nam się podoba. Czasami niezbędna okazuje się koloryzacja. Warto jednak unikać farb i szamponów koloryzujących o chemicznych składach. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup henny.

Zaufaj hennie khadi

Henna khadi to wspaniały produkt przeznaczony do naturalnej koloryzacji włosów. Mogą po niego sięgać kobiety w różnym wieku, o rozmaitych kolorach włosów. Farbowanie henną khadi to zabieg bezpieczny dla naszych włosów. Hennie przypisuje się bowiem szereg pozytywnych właściwości. Wzmacniają one strukturę włosa, przez co kosmyki stają się mniej podatne na łamanie się. Nie da się również ukryć, że dzięki hennie możemy nawet ograniczyć wypadanie naszych włosów. Wreszcie, prawidłowo przeprowadzona koloryzacja henną gwarantuje nam trwały i głęboki kolor. Warto jednak umiejętnie dokonać wyboru henny. Zawsze należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na opakowaniu henny, po którą sięgamy. Dowiemy się dzięki temu jaki kolor uzyskamy dzięki zastosowaniu danego produktu. Warto mieć na uwadze, że finalny odcień naszych włosów będzie zależał również od tego jaki naturalny kolor mają nasze kosmyki.

Jak przeprowadzić koloryzację?

Jak już zostało wspomniane powyżej, dzięki hennie khadi możemy uzyskać wspaniały kolor włosów. Możliwe jest uzyskanie koloru głębokiej czerni, ale dzięki hennie nasze kosmyki mogą zyskać również czerwony lub rudy odcień. Przy wyborze koloru, warto kierować się własnymi preferencjami. Jeżeli mamy spore wątpliwości, lepiej jeszcze raz przemyślmy kwestie związane z koloryzacją. Jeśli nie, śmiało możemy do niej przystąpić. Najważniejsze jest to, aby dokładnie oczyścić włosy przed koloryzacją. Do tego celu dobrze byłoby wykorzystać szampon zawierający w swoim składzie SLS lub SLES. Nie sposób nie zauważyć, że dobrze byłoby stosować ten szampon już na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem koloryzacyjnym z wykorzystaniem henny khadi. Henna najczęściej posiada postać proszku, który należy rozmieszać z wodą aż do uzyskania konsystencji gęstej papki. Następnie należy nałożyć produkt koloryzacyjny na włosy. Hennę pozostawmy na naszych kosmykach przez czas wskazany na opakowaniu. Po upływie tego czasu hennę należy zmyć ciepłą, ale nie gorącą wodą. Na wilgotne kosmyki warto zaaplikować również odżywkę nawilżającą, gdyż henna może spowodować nadmierne przesuszenie naszych włosów.

Kobieta zdjęcie cookie_studio - pl.freepik.com